top of page
  • Foto van schrijverRTTO

Atlete in de kijker... Betty Droeshout

Na Claire vorige week, is het deze week opnieuw tijd om jullie aan een vrouwelijk ratje voor te stellen. Betty is een volgend trainingsbeest in onze club die opgepikt wordt door onze rubriek "Atlete in de kijker". De uren die deze atlete traint zijn niet bij te houden. Overal kom je ze tegen, in het zwembad, al lopen en vooral op de fiets. Na enkele jaren als atlete in de club te zijn, vervult deze Betty ook een functie in het bestuur van de club. Betty neemt de secretariële taken van de club voor haar rekening. Gedreven tot en met in alles wat ze doet met een onuitputtelijke bron van energie. We stellen jullie graag voor aan Betty!


Sinds wanneer doe je aan triatlon en hoe ben je met triatlon begonnen?

Gestart bij RTTO in 2017 maar al sporadisch meegedaan aan triatlon vanaf 2015. Op mijn 40ste begonnen met lopen maar door te ijverig te zijn al snel kraakbeenletzel in de knie. Van dokter mocht ik nog enkel zwemmen en fietsen. Onmiddelijk gestart met zwemmen en week erna een racefiets gekocht. 2 jaar later toch terug begonnen met lopen (in beperkte mate). Zat voordurend tussen de triatleten in het zwembad en dacht, nu ik toch de 3 sporten doe voor mijn plezier kan ik evengoed in de triatlonclub gaan en eens meedoen aan een wedstrijd.


Wat is je favoriete training en waarom?

Fietsen natuurlijk, niet zozeer als training maar vooral als ontspanning en om te genieten als het mooi weer is.


Wat is je minst favoriete training?

Techniektraining zwemmen. Blijkt heel belangrijk te zijn maar laat mij maar gewoon mijn baantjes zwemmen.


Zijn er locaties die je verkiest om te trainen?

Pays des collines. Het is niet veraf, er zijn mooie beklimmingen. In de vakanties de Alpen, pyreneeën of dolomieten.


Hoe combineer je de trainingen met werk, familie,...

Ik werk 4/5, kinderen zijn al wat groter dus hebben mijn aanwezigheid niet steeds nodig. De combinatie werken, huishouden en sporten worden goed gepland maar er blijft niet veel tijd meer over om te rusten. Enkel s'avonds in de zetel en dan val ik in slaap.


Welke wedstrijden, afstanden genieten je voorkeur?

Heb niet echt een voorkeur. Een combinatie van 1/4, 111 en 1/2 per seizoen is ideaal. Door rug en knieslijtage zal een volledige er waarschijnlijk niet meer inzitten.


Heb je een vast ritueel voor wedstrijden, wedstrijd week?

Veel pasta eten, eens wat meer rusten en immodium :-)


Wat zijn jouw doelen op korte termijn en waar droom je in de verdere toekomst nog van?

Gewoon bezig blijven met triatlon en fietsreisjes maken.


Welke atleet/atlete is je voorbeeld of put je energie uit om er ook telkens weer voor te gaan? Lucy Charles-Barclay. Wat een atlete, wat een body en wat voor prestaties !!!


Hoe ben je bij het Ratrace Triatlon Team terecht gekomen?

Door tussen de triatleten te zitten in het zwembad.


Hoe omschrijf jij onze club?

Plezante bende :-)


Op welke prestatie('s) ben jij het meest fier?

Ironman 70.3 Emilia-Romagna. Tot nu toe mijn beste tijd op de 70.3.


Persoonlijke boodschap die je nog wil meegeven?

"Als het maar plezant blijft"187 weergaven0 opmerkingen

Recente blogposts

Alles weergeven

Comments


bottom of page